Izolácia pomáha iba Kotlebovi.

26. apríla 2016, Frozy, Politika

Niektorý politici to nepovedali, no robia to. Niektorý to aspoň potvrdili. Hovorím o izolácií Kotlebu a jeho strany LSNS.

V nedeľnej relácií „V politike“ to povedal Martin Klus zo strany SaS, kde otvorene povedal, že nech LSNS dá akýkoľvek návrh, automaticky ho nepodporia pretože to navrhla LSNS. Je úplne jedno či ten zákon je dobrý, alebo nie, či je v prospech občanov slovenska alebo nie, ajtak sa dočká len zamietnutia.

Nakoniec dodal že ak bude ten návrh dobrý, tak s ním SaS príde osobne neskôr.

 

V politike kolovala aj Iniciatíva ktorú húfne podpisovali politici na radu „osobností“. Jedná sa o dokument, kde je zahrnuté, aby deti povinne chodili na návštevu do koncentračného tábora v Osvienčine. Ale, nezabudli tam dopísať, aby politici neviedli žiadne diskusie zo stranou LSNS a nepodporovala ich návrhy. Proste aby LSNS úplne ignorovali a izolovali od všetkého.

Ako jeden z mála včera na túto iniciatívu zareagoval Boris Kollár, zo strany Sme Rodina, ktorý ako jediný pochopil, že ignorovanie strany LSNS im iba nahráva hlasy. Nieje to len o ignorovaní strany, ale aj jej vyše 200 tisíc voličov. Pokiaľ bude táto štvavá kampaň pokračovať voči LSNS, tak o 4 roky bude mať vo voľbách Kotleba cez 10-15%. A potom uvidíte opäť tie ich zamrznuté ksichty pýtajúc sa „čo sa to stalo?“.

 

Politici sú momentálne v dosť blbej situácií.

– Ak totižto budú pokračovať v tejto kampani ignorácie, sami mu budú naháňať hlasy pre najbližšie voľby. Kotleba tým pádom môže a aj robí to, že sa cez návrhy snaží naplniť svoj predvolebný program. Síce ho napĺňa neúspešne, keďže sú jeho návrhy zmietnuté zo stola, aj vládou, aj odpozíciou, ale poukazuje s tým na to, že politikom nejde o zákony pre ludí, ale im ide len o seba a svoje vrecká.

– Ak by ignorácia skončila a strany začali diskutovať s LSNS a snažili sa poprípade s nimi nejak dohodnúť, tak by všetci automaticky dostali nálepku „extrémista“ ktorú sami nalepili LSNS na čelo. A hlavne „čo by na to povedala EU, keď uvidia že sa bavíme s extrémistami?“

– Posledná vec je snaha o zrušenie strany LSNS, ktorú iniciovali mimovládne organizácie. Ak sa sa Generálna prokuratúra vyjadrí kladne a zruší LSNS stane sa len to, že si založia novú stranu a bude tu oveľa viac naštvaných občanov ktorý im dajú svoj hlas. Tým pádom sa nič pre „štandardných“ politikov nevyrieši.

 

Keď si to zhrnieme, tak zistíme, že politici stále ešte nepochopili že táto ignorácia strany LSNS neprospieva ani občanom Slovenskej republiky ani politikom. Z celej tejto záležitosti ťaží jedine Marián Kotleba a jeho LSNS.